Herb Powiatu Wolsztyńskiego
Strona główna

ul. 5 Stycznia 5A, 64-200 Wolsztyn

tel. 68 347 12 95, fax. 68 384 35 81

e-mail: powo@praca.gov.pl

Wyszukiwarka

Zasiłek dla bezrobotnych

Aktualna stawka zasiłku brutto wynosi:

831,10 zł przez pierwsze
3 m-ce

652,60 zł przez kolejne miesiące

Kreator CV

Ulubione strony

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze oferty pracy oraz informacje z PUP Wolsztyn, wpisz poniżej swój adres e-mail:

Newsletter


Ankieta

Kalkulator stażu pracy
Kalkulator wynagrodzeń
Jesteś tutaj Strona główna » Formy wsparcia dla pracodawców i przedsiębiorców » Szkolenia pracowników i inne formy podnoszenia kwalifikacji
Logo Urzędu Pracy Herb Powiatu Wolsztyńskiego

Powiatowy Urząd Pracy w Wolsztynie

Szkolenia pracowników i inne formy podnoszenia kwalifikacji

Szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy skierowane są do osób, które nie posiadają doświadczenia w poszukiwaniu pracy, utraciły motywację do poszukiwania pracy w związku z długotrwałym niepowodzeniem w jej znalezieniu lub chcą powrócić na rynek pracy po długim okresie braku aktywności zawodowej. Są to kompleksowe osiemdziesięciogodzinne szkolenia, realizowane przez okres trzech tygodni w oparciu o ramowy program zajęć składający się z 18 sesji, dotyczących m.in. poznawania procesów i tendencji zachodzących na rynku pracy, analizy lokalnego rynku pracy, odkrywania własnych możliwości, kompetencji i predyspozycji zawodowych, sztuki mówienia i autoprezentacji, poznawania skutecznych sposobów poszukiwania pracy, umiejętności sporządzania dokumentów aplikacyjnych i przygotowania się do rozmowy z pracodawcą. Szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy
realizowane są przez Kluby Pracy.

Szkolenie jest bezpłatne, a osobie skierowanej na szkolenie przez powiatowy urząd pracy przysługuje stypendium finansowane ze środków Funduszu Pracy. W okresie pobierania stypendium nie przysługuje zasiłek dla bezrobotnych.
Zajęcia aktywizacyjne są realizowane w formie warsztatów grupowych, dotyczą szczegółowych zagadnień przydatnych w uzupełnianiu wiedzy i umiejętności potrzebnych do aktywnego poszukiwania pracy. Warsztaty mogą dotyczyć np. tematyki poruszania się po rynku pracy, sposobów poszukiwania pracy, oceny umiejętności i predyspozycji zawodowych, zasad pisania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy udzielana jest osobom bezrobotnym przez powiatowe urzędy pracy oraz przez centa informacji i planowania kariery zawodowej wojewódzkich urzędów pracy. Są to zajęcia bezpłatne.

Oceń nasze artykuły:

Aktualna ocena: 1 (ocen: 2)
Przycisk przenosi na stronę główną

Copyrights © 2013 Powiatowy Urząd Pracy w Wolsztynie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie Supremo.pl  System Labor - CMS dla Urzędów Pracy